UUS! Image hooldused

IMAGE LIGHTENING LIFT FORTE- keemiline koorimine /pH 2,5-3,0

See hooldus on formuleeritud hüperpigmenteerunud, melasma ja fotokahjustunud nahale. Sobib ka igale nahatüübile, mida on vaja elustada. Samuti pigmentatsiooni häirete ennetamiseks.

Teada on, et pigmendi häireid võib tekkida ka noores eas, enamasti põhjuseks sisesekretsioonihäired, antibiootikumid, antibeebipillid, aknearmid ja pealekantavad lokaalsed ravimid- mis kokku muudavad naha seisundi kergelt haavatavaks UV- kiirgusele. Mida rohkem inimesele aastaid turjale koguneb, seda enam lisandub ka tegureid, mis kävitavad protsessi veelgi aktiivsemalt ja laiemas mahus. Östrogeeni taseme pidev kõikumine, oluliste mineraalainete ja vitamiinide puudus, kroonilised haigused. Melaniinide süntees allub geneetilisele, hormonaalsele ja ensümaatilisele kontrollile ning seda kiirendab päikesevalgus. Melaniinidele omistatakse mitmete uuringute kohaselt teatud energia neeldumise, muundamise ja ülekandmise võime – melaniin “neelab” päikesekiirgust ja võimaldab D- vitamiini sünteesi. Ühel hetkel siiski ei suuda melaniin enam nii jõudsalt nahka kaitsta ja nii saabki alguse melasma e. pigmendi ebaühtlane paikne kogunemine ja jaotus nahas.

Olulisemad mõjuained:

*geel- orgaanilise aloe vera baasil

*koorijad- 50% piimhappe ja kojihappe segu (viimast saadakse erinevatest seentest ja orgaanilistest ainetest), mis koorivad pindmised naharakud, niisutavad nahka ja helendavad ja ravivad põletikujärgset hüperpigmentatsiooni.

*taimsete tüvirakkude ekstraktid- ahtalehise siilkübara tüvirakuekstraktid vähendavad koorimisjärgse põletikulise hüperpigmentatsiooni tekkimise võimalust.

*energiakompleks- kohv ja piparmünt annavad naharakkudele energiat uuenemiseks pärast koorimist.

*detox kompleks-eukalüpt- ja ylang ylang eeterlikud õlid– puhastavad nahka ja rikastavad hapnikuga.

Helenduskompleks:

-luminesciin-muudab UV kiirguse naha pinnal nähtavaks valguseks, jume muutub säravamaks

Kaitsekompleks:

-roheline tee- noorendab naharakke, parandab naha taastootmist

-malvaekstrakt- rahustab nahka

-kortseleht- kaitseb nahka

-mägiarnikas- antiseptik, antibakteriaalne toime

-harilik varmerohi- kiirendab rakkude uuenemist, muudab naha elastsemaks

-murakas- antioksüdant, rahustab ja kaitseb nahka

Keemiline koorimine on protsess, mille tulemusena tekitatakse nahal kunstlik põletik. Keemilise koorimise põhimõte on naha pindmiste kihtide eemaldamine, et kiirendada uute naharakkude teket. Tänu suurepärastele tulemustele on keemiline koorimine muutunud populaarseks kosmetoloogiliseks protseduuriks. Keemiliselt koorivad hooldused võivad olla erinevad olenevalt lahuse koostisosade spetsiifikast ja tugevusest. Ka toime sügavus sõltub paljudest teguritest, nagu lahuse nahal hoidmise kestus või nahalekandmise intensiivsus.

Keemiline koorimine eemaldab kontrollitud sügavusega kahjustunud nahakihid ja stimuleerib uute, tervemate rakkude paljunemist, uue ja kvaliteetsema kollageeni teket ning vett siduvate ainete (glükoosaminoglükaanide) tootmist nahas. Kollageeni remodelleerimine on peamine põhjus, miks keemilised koorimised on võimelised tasandama kortse.

Näidustused:

*fotokahjustatud nahk
*kare, kuiv nahk, peened jooned ja kortsud
*laienenud poorid, tuhm, kahkjas nahavärv

Kasu nahale:

*kerge, vähe traumeeriv pindmine koorimine.
*eemaldab pindmise epidermise kihi, tuues esile allpool oleva säravama naha ja vähendab naha pinnakuivust.
*tugevdab naha vastupanuvõimet, stimuleerib kollageeni sünteesi.

Hoolduse käik– (nägu+kael) pinnapuhastus/ naha rasukihti eemaldav salitsüül/glükoolhappe lahus (pH 3-4), mis võimaldab happe tugevamat toimimist /happekoorimine/seerum + C vitam. ensüümmask/ 25%- ne koji happe seerum/ silmakreem/ kaitsekreem. Protseduur lõpeb shot JANA kollageenjoogiga.

Pigmendil on nö. mälu. Kui laiguke talvel heleneb, siis kevadel tuleb ta jälle nähtavale. Kui Sa ei tee midagi oma pigmendi pärssimiseks, siis järkjärgult probleem suureneb. Silmas tuleb pidada ka seda, et tehes ükskõik milliseid kvaliteetseid nahahooldusi regulaarselt, aitavad nad kõik kaasa naha antioksüdantsele kaitsele, lisavad tüvirakke ja erinevaid peptiidide komplekse ja see kõik kokku elavdab vananeva naha ainevahetust. Sel moel parandatatakse ka kaudselt naha ebaühtlast jumet ja nõrka seisundit. Üks raskemaid kosmeetilisi katsumusi ongi pigmendilaikudga võitlemine. Kui klient on teadlik ja ka tundlik oma nahaprobleemide osas, siis raskerelvastusena tuleb kaasata ka koduhooldus, mis aitab igati kaasa naha paranemisele. Kabinetis on häid sobivaid tooteid ka selleks ajaks kui keemilise koorimise kuur on lõppenud.

Sagedus– 2 -he nädala tagant, kuni 6 korda.

Kui inimese naha normaalne pH tase on 4,2-5,6 siis keemilised koorimised viivad selle ajutiselt madalamaks ehk happelisemaks. See on vajalik selleks, et kaitsta nahka bakterite kogunemise eest ja aktiveerida naha ainevahetuslikke protsesse. Keemilised koorimised suudavad massaažist paremini naha verevarustust parandada. Kortsupõhi stimuleeritakse happega efektiivsemalt, paraneb kogu naha turgor ja vähenevad naha voldid, nasolabiaalkorts maheneb. Kortsupõhja käsitleme kui armi, mille stimulatsiooniks on vaja sügavamat naha töötlemist.

Ükskõik, millise tugevusega on teostatud keemiline koorimine, tasub teada ja arvesse võtta alljärgnevat..

7-10 päeva enne koorimisprotseduuri ära kasuta:

*AHA/BHA, retinooli ja A-vit. sisaldavaid tooteid, antibiootikumid, kõik ravikuurid (k.a herpes)

*koorivaid tooteid, mis võivad nahka ärritada

*väldi UV-kiirgust, vahatamist, laserkarveeemaldust, elektrolüüsi, depileerimiskreemi näo prk.-s

*ära raseeri koorimise päeval

7-10 päeva jooksul pärast protseduuri hoidu:

ära kasuta retinooli, AHA/BHA hapet, ravimit -Retinol A

*ketendava kooruva naha näppimisest, naha koorimisest

*elektrolüüs või laserhooldustest

*UV kiirgusest

*näo vahatamisest ja depileerimisest

*ilusüstidest

*juuksehooldustest, kus kasutatakse tugevaid ärritavaid kemikaale

*LED- valgusteraapiast

*spaa, sauna-ja auruprotseduurist 24-48h

Happeprotseduurid on keelatud rasedale ja imetavale emale, kuna naha reageeringud on selles hormonaalses foonis ettearvamatud.