Kuidas kujundada oma kulme!

03.11.2014

1. KÕIGE TÄHTSAM! Kulmude kitkumisel arvesta näokuju!

Üldiselt jaotatakse näokujud kuueks: ümar, ovaalne, piklik, kandiline, südamekujuline ja teemant. Kammi juuksed taha ja pane hobusesabasse. Vaata, millise näokujuga siit kõige enam sarnaned.

Järgmisena, kui oled veendunud, milline näokuju Sul on, siis tuleb valida ka sellele vastav kulmukuju.

  • ÜMAR NÄGU –  kulmud võiksid olla väikse nurgaga ja mitte väga pikad. Nurgeline kulm tasakaalustab näo ümarusi ja normaalse või veidi lühema pikkusega kulm tõmbab nägu visuaalselt kitsamaks.
  • PIKLIK NÄGU – Sinu kulmud ei tohiks olla kõrge kaarega, sest see pikendab nägu veelgi, pigem veidi sirgemad ja otsast peenemad.
  • SÜDAMEKUJULINE NÄGU – reeglina sobivad pehmema nurgaga kulmud, mis ei ole väga pikad, nii saame näo ülaosa visuaalselt pisut kitsamaks teha ja nurgelisusega tõmmata maha näo ümarust.
  • NELINURKNE NÄGU – kulmud võiks olla kerge kaarega, tasakaalustamaks nurgelist nägu.
  • TEEMANTIKUJULINE NÄGU – sobivad pehmema nurgaga pisut laineline kulmukaar.
  • OVAALNE NÄGU – sobivad üldiselt kõik kulmujooned.

Nüüd on meil teada näokuju ning ka kulmukuju mis näole kõige enam sobima peaks. Kuidas aga teada, kus kohas see kulmu kõige kõrgem tipp peaks olema (eriti oluline tugeva nurgaga kulmukaare juures)?!
Võtke omale valmis joonlaud või mõni teine sirge pulk ning võtke ka silma- või kulmupliiats millega nahale täppe teha.

Jooned D ja F kohtuvad täpselt nina nurgas.

  • Esiteks, aseta joonlaud  paralleelselt ninaga nii nagu on joon D. St, kulm peaks hakkama pihta sama kaugelt kui nina lõppeb. Tee kulmu alguse kohale täpike või tõmba lühike joon, oma joonlauga paralleelselt.
  • Teiseks. Vaata otse peeglisse ning liiguta joonlaud paralleelselt eelmise joonega sinna, kus lõppeb Sinu silma vikerkest. Vaata joon E. Märgi sinna, kulmu kohale täpike - seal peaks olema Sinu kulmu kõige kõrgem koht. 
  • Kolmandaks. Võta oma joonlaud ning aseta üks ots sinna nurka (sinna kus D ja F kohtuvad) ja teine ots vii otse silma välisnurga alla, seal kus Su silm lõppeb. Mööda seda sirget, F joont, saad teada, kus Su kulm peaks lõppema. Tee ka sinna täpike. Joon B näitab, kust maalt allapoole Su kulm ei tohiks ulatuda, et tulemus oleks kõige parem. Siin kohal tuletan meelde, et oluline on hoida pead otse ning vaadata otse peeglisse.

 2. Kulmude ettevalmistus ja kitkumine

Alustuseks kammi kulme mööda nende kuju veidi ülespoole. Nii saad teada kulmu loomuliku kasvukoha ja kontrollid kulmukarvade pikkust. Kui karvad on liiga pikad või laines, võid neid veidi maniküürikääridega lühemaks lõigata, et vorm oleks konkreetsem. Ole ettevaatlik ja lõika ära ainult need karvad, mis jäävad kammides üle kulmu ülemise ääre. Pintsettidega eemalda ainult need karvad, mis asuvad kulmu loomulikust vormist eemal. Kitku üks karv korraga ning karvakasvu suunas! Võid kitkuda nii kulmu alt kui pealt. Hetke trend on võimalikult naturaalsed kulmud, nii et nende peeneks kitkumine on hetkel minevik

 3. Kulmude vormimine pliiatsiga

Kulmudes olevate tühimike täitmiseks kasuta kulmupliiatsit, millega tee kulmude vahele õrnu karvu imiteerivaid tõmbeid. Reegel on, mida vähem, seda parem! Tavaliselt tuleb kulmupliiatsi tooni valimisel võta arvesse juuste toon. Kui sul on heledamad juuksed, siis vali hallikaspruun pliiats, kui tumedamad, siis pigem tumepruun. Võid kasutada ka õrna matti lauvärvi või spetsiaalseid kulmuvärve.

Kui oled kulmupliiatsi või lauvärviga väikeste lünkade täitmise ning vormi andmise lõpetanud, siis viimistle kulmud läbipaistva kulmugeeliga. Geel fikseerib karvakesed ning annab kulmukaarele läiget.

 Head katsetamist :)