Taimsete tüvirakkude kasutamine kosmeetikatoodetes.

22.03.2015

Mis see tüvirakk üldse on?

Tüvirakk on embrüo, loote või täiskasvanu rakk, mis on kindlates tingimustes võimeline iseennast pikka aega taastootma. Ta võib anda ka spetsialiseeritud rakke kudede ja elundite ehituseks.

Nahas paiknevad tüvirakud basaalkihis ja karvafolliikulites. Tüvirakkude aktiivsusest ja vastupanuvõimest oleneb naha uuenemise kiirus ja seega epidermise kvaliteet ning väljanägemine. Vananemise jooksul tüvirakkude hulk väheneb ja seega muutub nahk õhemaks ja funktsioonid aeglustuvad. Kiireneb naha sarvestumine ja väheneb niiskussiduvusvõime. Samuti aeglustub tänu tüvirakkude arvu vähenemisele ka kollageen- ja elastiinkiudude taassüntees nahas ning seega toimub naha lõtvumine ja kortsujoonte kujunemine. Pikka aega on olnud teadlastele väljakutseks töötada välja toimeaine, mis suudaks inimese naha tüvirakke alal hoida ja aktiveerida.

Taimsed tüvirakud nahahoolduses.

Tänapäevane keerukas tehnoloogia võimaldab säilitada taimseid tüvirakke ja kapseldada need liposoomidesse parima nahasisese imendumise saavutamiseks. Töödeldud ja kapseldatud taimsed tüvirakud on võimelised alalhoidma ja stimuleerima naha enda tüvirakke. Sellised inimese tüvirakkudele kõige sarnasemad taimsed tüvirakud avastati Šveitsi unikaalsest õunast nimega "Uttviler Spätlauber", mida kasvatatakse spetsiaalsetes istandustes. Kasutades neid nahahoolduses, aitavad nad kaasa kasvatada naharakke, kaitsta neid keskkonna ja vanusest tingitud probleemide eest.

CNC Skincare sarjas on kasutatud taimseid tüvirakke Herba DNA toodetes, kus on päeva- ja öökreem, seerum, silmakreem ning mask, vt http://www.ilusolen.ee/et/search?page=1&q=herba